תוכנית חבר מביא חבר הינה אמצעי גיוס יעיל במיוחד ותעזור לארגון שלכם לצרף את העובדים המתאימים ביותר, תוך שיתוף העובדים הקיימים במטרות ויעדי הארגון.

הפלטפורמה

מבית “כמהזה”, האתר הגדול בישראל להשוואת מחירים. פלטפורמה שתאפשר לך להגדיל את כמות העובדים החדשים ולייצר יתרון תחרותי משמעותי אל מול המתחרים שלך. ממשק אינטואיטיבי ופשוט שמאפשר למשתמשים להתחיל לעבוד באופן מיידי עם לידים והצעות מכירה.

היתרונות בגיוסי "חבר מביא חבר"

חיסכון בזמן ובמשאבים
מקצר את תהליך הגיוס – המועמדים מגיעים דרך המלצות אמינות.

איכות המועמדים
עובדים שממליצים על מועמדים בשיטת חבר מביא חבר, ימליצו על אנשים עם רמה גבוהה של מיומנויות, מקצועיות, והתאמה לחברה משום שהם מבינים היטב את דרישות התפקיד ואת והתרבות הארגונית.

השתלבות קלה יותר בתפקיד
מועמדים שמגיעים על ידי המלצות מחברים נוטים להשתלב טוב יותר בארגון, משום שיש להם קשר מוקדם עם הממליץ.

תקופת עבודה ממושכת יותר
מחקרים מראים שעובדים שגויסו בתוכנית חבר מביא חבר נשארים בחברה זמן ממושך, מה שחוסך בהוצאות גיוס והכשרה של עובדים חדשים.

שיפור תחושת השייכות
תוכניות חבר מביא חבר מעודדות עובדים קיימים להיות מעורבים בתהליכי הגיוס, מה שמחזק תחושה של שייכות ואחריות כלפי החברה.

מיתוג מעסיק
תהליך חבר מביא חבר מייצר לעובדים אפיק נוסף אשר מרחיב את החיבור של העובד לארגון ויותר מכך, פעילות חבר מביא חבר מתקדמת משפרת בעיני העובדים את תפיסת המעסיק כמוביל טכנולוגי ופרו עובד.

היתרונות לעובד המגייס

נהנים מהצעות עבודה אטרטקטיביות לחברים באופן קל וחדשני דרך אפליקציה סלולרית הכוללת אינטגרציה לרשתות חברתיות אונליין. נטוורקינג הוא כלי משמעותי לגיוס וכל הצדדים מרוויחים בו – העובד הממליץ מקבל בונוס עבור הגיוס, עלות הבונוס לחברה נמוכה יותר בהשוואה לחברות גיוס והשמה, וקורות החיים של המועמד מגיעים למעלה הערימה של הפניות לתפקיד.

היתרונות לחברה המגייסת

מרוויחים עובד חדש. בשיטת גיוס זו תהליך הגיוס מהיר יותר, העלויות נמוכות יותר, יש שיפור במעורבות העובדים בארגון, ומתאפשרת גישה למאגר מועמדים רחב וחשיפה לקהלי יעד חדשים ואוכלוסיות שלא תמיד מגיעות לארגון המגייס. מחקרים רבים מצביעים על היעילות והערך של תוכניות אלו, לא רק עבור המועמדים והעובדים, אלא עבור ארגונים עצמם.

היתרונות בגיוסי "חבר מביא חבר" כוללים שיפור בביצועים, יציבות במקום העבודה והתאמה גבוהה יותר של העובדים לתרבות הארגונית. הטמעת תוכנית "חבר מביא חבר" באופן יעיל תוך מתן תמריצים מתאימים וקביעת קריטריונים ברורים תועיל לצמיחת החברה, ליעילות הגיוס ולבניית צוות עובדים מחויב.

תכנית זו תאפשר לכם להסיט תקציבי גיוס ממקורות פרסום מסורתיים ישירות לעובדי החברה ועל ידי כך לשפר את שביעות רצונם, כל זאת במקביל לשיפור משמעותי באיכות וכמות הגיוסים של עובדים חדשים.